החתול נפל מגובה רב ? התקשרו עכשיו אנחנו פתוחים 24/7!
1700706363
קבלו שתי הנחות יסוד אודות חתולים לחתולים שכל מגדל חתולים יסכים איתן מיד:

1.לחתולים יש אהבה גדולה לגבהים
2. חתולים הם סקרנים. מאוד.

למה החתולים נופלים?
כי התכונות הללו לעיל חושפות חתולים רבים לסכנות קשות הגלומות בפציעה כתוצאה מנפילה מגובה רב תו״כ ציד ציפורים במרפסת או במרפסת השירות על חבלי הכביסה או בגג,  או פשוט תו״כ בהייה על הרחוב מאדן החלון ושיכחה מוחלטת שמדובר בקומה חמישית …
אחת הסיבות הנפוצות היא שהחתול נרדם על מעקה אבן שהוא שונה ממשטח ענף עץ למשל מכיוון שהחתול לא מצליח להיתפס עם הציפורניים ולהציל את עצמו בנפילה כי הציפרניים שלו מחליקות על האבן.

מבחינת מינוח רפואי, המונח ”
High-Rise Syndrome ”  מתאר תופעה שכיחה של נפילת חתולים מגובה רב, לרוב מעל לשתי קומות בגינה עלולים החתולים להיפגע קשות ואף לצערנו למות.

הנזקים אשר עלולים להיגרם קשורים בפגיעות אורתופדיות כלומר שברים, בעיקר ברגליים ובלסת, ופריקת גפיים כמו גם פגיעות קשות באיברים פנימיים ואף קריעה של הסרעפת, שלפוחית השתן ו/או פגיעה בריאות.

פגיעות אלו יכולות להתבטא מבחינה קלינית בשורה של סימנים בהם מבחין הוטרינר בבדיקה יסודית הכוללת בדיקה גופנית ובדיקת דם מהירה כמו גם צילום רנטגן לכל הגוף.

הגעה לבדיקה רפואית באופן מידי, אבחון נכון וקבלת טיפול מהיר וממוקד יקטינו את הסיכויים לתמותה של החתול ומאפשרים החלמה.

הבדיקה הרפואית מתמקדת בהערכת המצב של החתול, האם נפגע ואיפה? האם המצב מסכן חיים או לא? והאם צריך לאשפזו?  אתשובות יתקבלו לאחר הערכת המצב הקליני של החתול אחרי צילום רנטגן ובדיקת דם מלאה . שימו לב אשפוז חייב להתבצע בהשגחה צמודה 24/7 של וטרינר בלבד ואין להשאיר חתול פצוע ללא השגחה צמודה מכיוון שחייברת להיות בקרה וניטור צמוד למקרים שחלה הידרדרות במצבו הקליני.

הטיפול הרפואי וטרינרי תלוי בחומרת הפגיעה ויכול להסתפק בשיכוך כאבים ומנוחה ועד לניתוחים מורכבים כולל אורטופדיים לתיקון שברים ופריקות ואף אשפוז בטיפול נמרץ מתמשך.

ניתן למנוע מצבים שכאלה עי הגבלת התנועה של חתוליכם, חיזוק נקודות חלשות בגג ובחלון והסרה של נוקדות תורפה כגון משטחים חלקים וחלשים בנקודות גבוהות ומסוכנות.