לחתולים יש אהבה גדולה לגבהים. בין אם זה לצוד ציפורים במרפסת או בגג או פשוט לשבת ולהסתכל החוצה על הרחוב מאדן החלון – דבר שרוב הכלבים ימנעו ממנו. תכונה זו חושפת חתולים לסכנות של פציעות קשות, תכופות, הגלומות בפציעה כתוצאה מנפילה מגובה רב עד כדי כך שהרפואה הוטרינרית משתמשת לעיתים קרובות במונח High Rise  –משמעו נפילה מגובה רב, לרוב מעל לשתי קומות בממנה עלולים חתולים להיפגע קשות ואף לצערונו למות.

הנזקים אשר עלולים להיגרם קשורים בפגיעות אורתופדיות כלומר שברים, בעיקר ברגליים ובלסת, ופריקת גפיים כמו גם פגיעות קשות באיברים פנימיים אחרים ואף קריעה של הסרעפת, שלפוחית השתן טחול ו/או פגיעה בריאות.

פגיעות אלו יכולות להתבטא מבחינה קלינית בשורה של סימנים בהם מבחין הוטרינר בבדיקה יסודית הכוללת בדיקה גופנית ובדיקת דם מהירה כמו גם צילום רנטגן לכל הגוף.

הגעה לבדיקה רפואית באופן מידי, אבחון נכון וקבלת טיפול מהיר וממוקד יקטינו את הסיכויים לתמותה של החתול ומאפשרים החלמה.

הבדיקה הרפואית מתמקדת בהערכת המצב של החתול, האם נפגע ואיפה? האם המצב מסכן חיים או לא? והאם צריך לאשפזו? אשפוז חייב להתבצע בהשגחה צמודה 24/7 של וטרינר מיומן בלבד.

הטיפול הרפואי וטרינרי תלוי בחומרת הפגיעה ויכול להסתפק בשיכוך כאבים ומנוחה ועד לניתוחים מורכבים כולל אורטופדיים לתיקון שברים ופריקות ואף אשפוז בטיפול נמרץ מתמשך.

שימו לב! ניתן למנוע נפילה מגובה רב עי הגבלת התנועה של חתוליכם באיזור המרפסת או החלונות ע״י שימוש במשטחים מחוספסים באזור אדן החלונות וחיזוק נקודות חלשות בגג ובחלון והסרה של נוקדות תורפה כגון משטחים חלקים וחלשים בנקודות גבוהות ומסוכנות.

יש לכם שאלה בנושא? צוות בית החולים הוטרינרי בפלורנטין תל אביב נמצא 24 שעות ביממה גם בטלפון 1700706363