שאלות ותשובות

גולשים ולקוחות יקרים: לפניכם עמוד בו ריכזנו מגוון שאלות שאנו מקבלים עם תשובות צוות המרפאה, נשמח לענות גם לכם על כל שאלה ו/או בקשה

שלח שאלה

כלבים

שלום נדב,
איננו ממליצים על מתן חמאה כתופסת מזון לכלב היות ואחוז השומן הגבוה בקוביית חמאה יכול לגרום לסיבוכים שונים אצל הכלב, בין השאר דלקת לבלב. על מנת לשפר את איכות הפרווה, מומלץ להשתמש בתוספי מזון הכוללים חומצות שומן בלתי רוויות – Omega 3 ו Omega 6. תוסף המזון Dermacoat מכיל את שתי חומצות השומן הללו, וניתן להזמנה במרפאה שלנו, נשמח לסייע לך בנושא.
שלום רעות

מתוארים כמה סימפטומים שייתכן וקשורים אחד לשני אך ייתכן שלא. לגבי הבליטה בבטן, מומלץ לבדוק ולהעריך במה מדובר מאחר וישנן כמה אפשרויות, ביניהן בקע או מסה ועוד.

לגבי ההקאות, צריך להבין ממה הן נובעות והאם יש קשר של ההקאות למזון שלה או לגורם אחר. מאחר והקאות הינן סממן למחלות רבות, קלות כחמורות, מומלץ בחום להביאה לבדיקה באחת ממרפאותינו.

נשמח לעזור בכל בעיה

צוות המרפאות

שלום טל,

קשה לענות לשאלתך דרך האתר. כמובן שיש צורך לבדוק יסודית את הכלבה בדגש על מצב העור שלה.

במידה וניתן יהיה לאבחן בבדיקה את אופי הלקויות ממנה היא סובלת, אפשר אולי יהיה להבין אם הבעיה מדבקת לבני אדם.

מומלץ להביאה לבדיקה במרפאותינו בהקדם

הרבה בריאות

צוות המרפאות

שלום שליו,

נקודה בולטת בבטן של גור יכולה להיות כמה דברים אך הבולט מביניהם הוא ככל הנראה הרניה (בקע) טבורי או אחר.

חשוב להביא את הכלב לבדיקה במרפאה ולהערכת מצבו. ישנן הרניות קלות וקטנות שלרוב נפתרות לבד אך ישנן אחרות המחייבות התייחסות מיוחדת

הרבה בריאות

צוות המרפאות

שלום אלישבע,

שאלתך חשובה מאוד אך אין תשובה אחת אליה. כמובן שבדיקה גופנית אצל וטרינר עשויה לגלות בעיה לבבית דרך אסקולטציה (הסכתה / הקשבה לבית החזה וללב באמצעות הסטטוסקופ) אך זה רק במידה והבעיה הלבבית מתאפיינת באיוושה (רשרוש בלב). ישנן בעיות לב שאינן מתאפיינות באיוושה ולכן קשה לגלותם באמצעות בדיקה גופנית.

יתרה מכך, אם קיימת איוושה, מומלץ בכל אופן לבצע אקו-לב על מנת לאבחן את מקור האיוושה (לבחון היטב את כל ארבעת מסתמי הלב, שני חדרי הלב ושתי עליות הלב וכן את כלי הדם הגדולים היוצאים מן הלב אל הגוף).

בדיקת אקו-לב מומלצת לביצוע אצל קרדיולוג מומחה. נכון לעכשיו, יש רופא אחד כזה בארץ ושמו דר’ דני אוהד הנמצא בבית החולים הוטרינרי בבית דגן. ניתן להתקשר לבית החולים לתיאום תור מסודר אצלו לביצוע הבדיקה.

הרבה בריאות

צוות המרפאות

שלום ד”ר בנימין

ראשית כל, צר לנו מאוד לשמוע על האובדן שלך. אין מילים לנחם לאחר מות כלבך האהוב…

לגבי מכות חום בכלבים, לצערנו זו תופעה שאינה נדירה במדינתנו החמה ויתרה מכך, כלבים מגזעים פחוסים (כמו בולדוג צרפתי) נוטים יותר לסבול מהבעיה.

אנו מצרפים קישור למאמר בנושא מאת ד”ר ירון ברוכים ממחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הוטרינרי בבית דגן:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4418563,00.html

סביר כי תמצא הסבר מפורט על המחלה והשלכותיה במאמר זה.

נשמח לענות על שאלות נוספות בהמשך

שלא תדעו עוד צער

צוות המרפאות

חתולים

שלום נוגה,

קשה לנסות ולהבין במה מדובר על סמך תיאור מילולי ולכן בהחלט מומלץ להביא את החתולה לבדיקה. צריך לנסות ולהעריך מה הלקות שנמצאת על הרגל ובהתאם לכך להעלות אבחנות מבדלות אפשריות לתופעה. פטריה היא אופציה אך ישנן עוד רבות כגון מופע אלרגי, מופע נאופלסטי (כגון גידול, למרות הסבירות הנמוכה מפאת גילה הצעיר) וכן אפשרויות נוספות אחרות.קשה לקבוע אם ההתקרחות המופיעה היא גורם נלווה ללקות או כתוצאה ממנה ולכן קשה לתת המלצה לטיפול הולם בבית. בנוסף, אם אכן מדובר בפטריה עורית, יש צורך בטיפול סיסטמי (דרך הפה) בנוסף לטיפול מקומי במשחה, אחרת החתולה תשאר נשאית של הפטריה ולא תחלים ממנה לחלוטין. נשמח לתאם לך תור לכל אחת ממרפאותינו בטלפון 1-700-70-63-63.

הרבה בריאות,
צוות המרפאות

שלום רונית,

לגבי שאלתך על אמפולה, אז התשובה היא שהאמפולה עוזרת בטיפול נגד פרעושים שעל גבי החתול. מכאן, תלוי מהן תופעות האלרגיה של בן המשפחה. אם האלרגיה מופיעה כתוצאה מפרעושים, אז כמובן שיש לטפל בחתול באמצעות אמפולה ומומלץ גם לרסס בבית בחומר ידידותי לבע”ח על מנת להפחית פרעושים בסביבת המחייה של החתול.

במידה והאלרגיה הינה לחתול עצמו ולפרוותו, אמפולה אינה יעילה כנגד כך אלא קיימים תכשירים שונים בשוק בצורת תרחיצים אותם ניתן לשים על החתול ובכך לנסות ולהפחית תגובות אלריות אצל בני אדם בסביבתו. נשמח לפרט עבורך על תכשירים אלה בכל אחת ממרפאותינו.

לגבי טיפול נגד תולעים, ניתן לצייד אותך בכדור לטיפול עבור החתול גם בלי להביאו למרפאה אך יש צורך בהערכת משקלו בכדי להתאים עבורך מינון הולם.

הרבה בריאות,

שלום אווה,

בהחלט נשמע שצריך לבדוק את החתולה שלך. ישנן מגוון אפשרויות לסיבה שיש לה קרחות, פצעים ודימומים סביב ומאחורי האוזניים. ייתכן ומדובר בגירוד עצמי עד זוב דם על רקע נגיעות בפרעושים, טפילי אוזניים וכו’.

מומלץ בחום להביאה בהקדם לאחת ממרפאותינו לבדיקה יסודית וטיפול מתאים

הרבה בריאות

צוות המרפאות

שלום חגית,

מאוד קשה להבין ולנסות לאבחן מה הבעיה מבלי לראות ולבדוק את החתלתול. ישנן כמה אפשרויות ביניהן ציסטה (“כיס” עורי עם נוזל בתוכו), אבצס (“כיס” עורי עם מוגלה בתוכו) ואפילו גידול עורי.

מומלץ לנסות להביאו לאחת ממרפאותינו לבדיקה וטיפול מתאים.

הרבה בריאות

צוות המרפאות

לשאלות ותשובות נוספות >>